Pomáháme „dětem ulice“

postavit se na vlastní nohy

Učíme děti ze znevýhodněných sociálních podmínek společenským a pracovním návykům. Díky tomu se o sebe v životě postarají samy.

O Projektu Šance

Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi. Většina z nás bohužel ani netuší, že se něco podobného v České republice děje – tyto děti a mládež žijí často na ulici, zapomenuté většinovou společností.

My jim pomáháme postavit se zpátky na nohy. Pracujeme převážně s dětmi z dětských domovů a špatně fungujících rodin. Snažíme se je naučit sociálním i pracovním návykům a ukazujeme jim, že se dá žít i jinak. Samostatně, plnohodnotně a bez zatěžování sociálního systému.

Více o nás
O Projektu Šance

Svérázný muž maďarského původu, který už od roku 1995 žije posláním pomáhat v Praze ztraceným mladým lidem. Streetworker, psychoterapeut, umělec, obětavec, ale i nesmlouvavý vychovatel – to je Lászlo Sümegh, zakladatel Projektu Šance.

Maximální roční počet účastníků v pracovní terapeutické dílně v Domě Šance. Před nuceným přestěhováním z Prahy 5 to býval denní počet.

To je maximální částka, kterou si klienti Projektu Šance mohou v pracovní terapii v Domě Šance za měsíc vydělat. Hradí si z ní především bydlení a jídlo.

let

Průměrný věk klienta Projektu Šance, ve kterém se ocitne na ulici v podmínkách nevhodných pro start do života.

Příběhy „dětí ulice“

Další příběhy „dětí ulice“ z Projektu Šance.

Podporují naši práci

Benat
Obecní dům
Email kampane
Vitavin
Livebid

Aktuality